Korpus Solidarności

Cel projektu

KORPUS SOLIDARNOŚCI to nazwa Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030. To pierwszy w Polsce, program rządowy, który zachęca obywateli do angażowania się w wolontariat i ułatwia systematyczną oraz długoterminową współpracę wolontariuszy z organizacjami i instytucjami. Za wdrożenie i finansowanie Programu odpowiada Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który wspiera 16 Regionalnych Partnerów z każdego województwa. W województwie podlaskim to Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, jako partner regionalny, do końca 2023r. realizuje zadanie „Partnerstwo dla Wolontariatu” w ramach Programu „Korpus Solidarności”.

Opis projektu

Korpus Solidarności to kompleksowa oferta adresowana do wolontariuszy lub osób, które chcą zostać wolontariuszami, organizatorów i koordynatorów wolontariatu oraz otoczenia wspierającego rozwój wolontariatu. W ofercie Korpusu znajdują się m.in.: spotkania, szkolenia, staże, debaty, konkursy, unikalne projekty dla wolontariuszy, pomoc i doradztwo. Korpus Solidarności jest oparty na modelu wolontariatu systematycznego, długoterminowego. Jak wynika z badań, jest to najbardziej deficytowa forma działalności wolontariackiej Polaków. Proponowane wzmocnienie i rozwój wolontariatu długoterminowego ma na celu podniesienie rangi działań wolontariackich, wzbudzenie zainteresowania wolontariatem oraz zachęcenie obywateli do zaangażowania w taką działalność. Powołanie Korpusu Solidarności ma też za zadanie upowszechnienie wolontariatu wśród organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które do tej pory w małym stopniu albo tylko sporadycznie wykorzystywały aktywność wolontariacką.

Zadanie „Partnerstwo dla Wolontariatu” sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.
Nazwa beneficjenta: ..........................
Fundusz: ...........................
Koszt całkowity projektu: ...........................
Wartość dofinansowania projektu: ...........................
Działania w ramach projektu:

Jak dołączyć do Korpusu Solidarności?

Przyjdź do PRYZMATU! Porozmawiamy o współpracy. Przedstawimy Ci Korpus Solidarności. Dowiesz się dlaczego warto zostać członkiem Korpusu. Jeśli masz dodatkowe pytania zadzwoń lub napisz do nas e-maila.

Zarejestruj się, jako wolontariusz lub organizacja na korpussolidarnosci.gov.pl

Rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu (SOW) https://sow.korpussolidarnosci.gov.pl/pl/login, ułatwia znaleźć ofertę i rozpocząć działanie. Jest to system online rekrutacyjno – kojarzeniowy, który pomaga wolontariuszom znajdować oferty pracy, a organizacjom – wolontariuszy chętnych do działania. Rejestrując się należy zaznaczyć kategorię oferowanej pomocy lub swojej oferty (w przypadku organizacji/instytucji). System łączy wolontariuszy z organizacjami, które wybrały tę samą kategorię pomocy!

Dla członków Korpusu Solidarności przewidziane są bonusy, ulgi i atrakcje od partnerów programu, przygotowane przez Narodowy Instytut Wolności, m.in. możliwość udziału w bezpłatnych spotkaniach, forach, debatach, szkoleniach, dla wolontariuszy – bezpłatne obozy WOLcampy, możliwość pozyskania mini grantów – środków na własne pomysły itp.

Możesz być jednym z pierwszych beneficjentów Korpusu Solidarności. 

Zadanie „Partnerstwo dla Wolontariatu” sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.

O nas

Łączymy ludzi i pomagamy zmieniać świat na lepsze. Od 2003 roku z pasją i zaangażowaniem, pracujemy nad różnorodnymi projektami społecznymi, edukacyjnymi i kulturalnymi.

Kontakt

Stowarzyszenie PRYZMAT
ul. Noniewicza 91, 16-400 Suwałki
Tel.: 87 565 02 58 Tel.: +48 883 240 678NIP: 844 20 77 162Mail: pryzmat@pryzmat.org.pl
© Stowarzyszenie Pryzmat | Polityka Prywatności
Zaprojektowanie i Wdrożenie: ZANAMER | Strony Internetowe dla NGO
cross-circle