„Przychodzi uczeń do prawnika…” – poradnik prawny dla młodzieży

Opublikowane przez pryzmat w dniu

"Przychodzi uczeń do prawnika..." - poradnik prawny dla młodzieży

Dom, szkoła, sklep, bank, zakupy przez Internet, pierwsza praca… Czy wiedza o tym jakie i komu przysługują prawa jest przydatna w wielu codziennych sytuacjach życiowych. Odpowiedź na to i wiele innych ważnych pytań można znaleźć w przygotowanym przez  Ministerstwo Sprawiedliwości poradniku, który jest przewodnikiem po prawie adresowanym dla młodzieży. Ma on uświadamiać, że znajomość prawa jest korzystna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu, z  czego często nie zdajemy sobie sprawy.
Poradnik obejmujący zagadnienia bliskie młodzieży, w przystępnej, atrakcyjnej formie oraz napisany językiem dostosowanym do odbiorców jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poradnik zawiera przydatne informacje m. in. o tym, jak pobierać pliki ze stron internetowych, jak korzystać z portali społecznościowych, podstawy praw konsumenta czy informacje o odpowiedzialności osób poniżej 18 roku życia.
Wskazano w nim także jak kształtuje się odpowiedzialność młodych ludzi za popełnione przez nich czyny, poruszono kwestie stalkingu, czy ochrony wizerunku w Internecie. Książka przybliża też zawody prawnicze oraz przebieg postępowań sądowych.
Poradnik w wersji papierowej można odebrać u nas – w Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat,  ul. Noniewicza 91 w Suwałkach, tel. 87 565 02 58. 

Poradnik w wersji elektronicznej:  

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/przychodzi-uczen-do-prawnika-innowacyjny-poradnik-prawny-dla-mlodziezy

 

Kategorie: Aktualności