Podlaskie Forum Wolontariatu

Opublikowane przez pryzmat w dniu

Zapraszamy do udziału w Forum, pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Suwałk (www.um.suwalki.pl), które odbędzie się dnia 13 grudnia 2022 roku, w godzinach 9.00 – 11.30, w sali konferencyjnej Aquapark OSiR, ul. Jana Pawła II 7 w Suwałkach.

Wzorem lat ubiegłych już po raz XX stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, organizuje w grudniu wydarzenie związane ze świętem wolontariuszy. W tym roku jako Podlaskie Forum Wolontariatu. Podczas Forum uczcimy Dzień Wolontariusza w dowodzie uznania dla ludzi poświęcających swój cenny czas i umiejętności niosąc pomoc innym. Chcemy podkreślić, jak ważną rolę w działalności odgrywa wolontariat.

Podczas Forum odbędzie się rozstrzygnięcie Regionalnych konkursów Koordynator i Wolontariusz Roku Korpusu Solidarności, a laureaci otrzymają statuetki i upominki za społeczne zaangażowanie w woj. podlaskim. Wręczymy, wolontariuszom medale „Wolontariusz na medal” w uznaniu za bezinteresowną działalność społeczną. Szkołom modelowo współpracującym z wolontariuszami z województwa podlaskiego przekażemy certyfikaty Korpusu Solidarności „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”. Przedstawimy ofertę wsparcia wolontariatu w woj. podlaskim, poprzez którą chcemy zachęcić do zaangażowania się w działania Korpusu Solidarności – programu rządowego wolontariatu długoterminowego. Podczas wydarzenia odbędzie się dyskusja panelowa: Wolontariat – co zrobić, żeby zagrało? Spotkaniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w Forum do dnia 9 grudnia br. do Pani Anny Ruszewskiej, kom. 501 838 987 lub e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl

Organizator: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach

PFW program 2022 a

Kategorie: Aktualności