ZAPRASZAMY na szkolenie podstawowe dla wolontariuszy

ZAPRASZAMY na szkolenie podstawowe dla wolontariuszy

Adresowane do osób, które pragną pomagać innym i chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników.

Tematyka szkolenia obejmuje bloki tematyczne m.in: Wolontariat – czym jest i jaki jest? Rodzaje aktywności wolontariackich czyli, jak i dla kogo? Dlaczego warto rozpocząć przygodę z wolontariatem? Prawa i obowiązki wolontariusza. Specyfika wolontariatu długoterminowego, jak i gdzie szukać wolontariatu? Oferta programu Korpus Solidarności, Karta Wartości, rejestrowanie się w Systemie Obsługi Wolontariatu (SOW).

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Pawłówce (gmina Przerośl)

Start: 28 maja (piątek) 2021r., godz. 8:00 – 11:00

Prowadząca: Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierowniczka Suwalskiego Biura Wolontariatu.

Oferujemy: bezpłatne, ciekawe i atrakcyjne zajęcia, poczęstunek oraz zaświadczenie.

Szkolenie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans, dezynfekcja).

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Szczegóły: 501 838 987.

Szkolenie podstawowe dla wolontariuszy sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Top