Zapraszamy na szkolenie dla koordynatorów

Zapraszamy na szkolenie dla koordynatorów

Szkolenie dotyczące podstaw zarządzania wolontariatem w organizacji, skierowane jest do koordynatorów, liderów zarządzających wolontariuszami, jak i kierowników organizacji.

Szkolenie odbędzie się 6 lipca (wtorek) 2021 r. w godzinach 9.00-15.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Grajewie, ul. Wojska Polskiego 61B.

Doświadczyłeś już pracy z wolontariuszami?
Nie angażowałeś jeszcze do swoich działań wolontariuszy?
Daj się wciągnąć w wolontariat!

W szkoleniu mogą uczestniczyć zarówno czynni i doświadczeni koordynatorzy wolontariatu, jak też osoby które rozpoczynają współpracę z wolontariuszami. Szczególnie zapraszamy osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w koordynacji oraz zarządzaniu wolontariatem w organizacjach pozarządowych i administracji publicznej (szkoły, przedszkola, domy kultury, świetlice, domy seniora itp.).

Szkolenie będzie się składać z dwóch modułów:

część teoretyczna:
– program i oferta Korpusu Solidarności dla koordynatorów i organizatorów wolontariatu

– System Obsługi Wolontariatu Korpusu Solidarności
– podstawowe terminy i zagadnienia oraz rodzaje wolontariatu
– aspekty formalno – prawne.

część praktyczna:
– rekrutacja wolontariuszy, motywowanie wolontariuszy
– skuteczna komunikacja z wolontariuszami, podsumowanie pracy wolontariuszy
– zakończenie współpracy.

PODEJMIJ WYZWANIE i Zrób to z naszym wsparciem!

Szkolenie poprowadzi Anna Ruszewska – trenerka i animatorka, nauczycielka, autorka publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, Prezeska Podlaskiej Sieci Wolontariatu, koordynatorka Regionalnego Centrum Wolontariatu w Suwałkach.

Szkolenie jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy! O zakwalifikowaniu na szkolenie powiadomimy telefonicznie.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://docs.google.com/forms/d/1QMg-ALHNhoe9zsBXiyrN8mpNn6BlyKzzM0tOJoGDLEw/viewform?edit_requested=true

Oferujemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia, poczęstunek, materiały szkoleniowe, zaświadczenie i upominek.

UWAGA! Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Grajewa – skontaktujemy się w tej sprawie z osobami, które zaznaczą taką potrzebę w formularzu.

Szkolenie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.

 

Top