I TRIATHLON WIGIERSKI

I TRIATHLON WIGIERSKI

W dniach 24-26 lipca 2015 r. odbył się „I Triathlon Wigierski” – impreza edukacyjno-rekreacyjna zorganizowana przez CAS Pryzmat w ramach projektu „Ochrona zadrzewień – promocja rodzimych gatunków drzew północno – wschodniej Polski”. W imprezie uczestniczyło 50 osób – miłośników przyrody i zwolenników aktywnych form spędzania wolnego czasu. Miejscem „zmagań” uczestników triathlonu był obszar sieci Natura 2000 „Ostoja Wigierska”, który w znaczącej większości pokrywa się z terenem Wigierskiego Parku Narodowego. W trakcie trzydniowej imprezy uczestnicy skorzystali z różnych form wypoczynku i edukacji ekologicznej. Przemierzyli łączny dystans o długości ok. 55 km przebiegający przez teren trzech gmin województwa podlaskiego: Suwałki, Krasnopol i Giby. Pierwszego dnia wzięli udział w dziesięciokilometrowym rajdzie pieszym szlakami WPN z m. Krzywe do Starego Folwarku.

pieszo

W drugim dniu imprezy odbył się spływ kajakowy Czarną Hańczą o długości ok. 20 km z m. Burdeniszki do m. Studziany Las.

kajak

Ostatniego dnia uczestnicy pokonali na rowerach 25 km na odcinku Studziany Las – Krzywe, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie imprezy.

rower

„I Triathlon Wigierski” nie miał charakteru imprezy sportowej i dlatego w jednej, wspólnej grupie uczestników znalazły się zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Jego celem była aktywna edukacja w zakresie znaczenia i roli zadrzewień w kształtowaniu różnorodności biologicznej, promocja rodzimych gatunków drzew charakterystycznych dla terenów północno-wschodniej Polski oraz walorów krajobrazowych, przyrodniczych i turystycznych regionu.
Dzięki sprawnej organizacji i sprzyjającej pogodzie program imprezy został zrealizowany w stu procentach. Jako organizatorzy, z satysfakcją informujemy, że wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, co wnioskujemy po ich komentarzach wyrażanych na zakończenie I Triathlonu Wigierskiego. Osobiście mamy nadzieję na kontynuację imprezy w kolejnych latach.
Tymczasem zapraszamy do obejrzenie filmów nakręconych podczas Triathlonu.Projekt, w ramach którego organizowany był „I Triathlon Wigierski”, jest dofinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w kwocie ponad 428 000 zł w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014.

Top