Wizyt studyjna oraz szkolenie

Wizyt studyjna oraz szkolenie

ZAPRASZAMY!

Wizyta studyjna i szkolenie „Skuteczna praca w zespole i efektywne motywowanie” skierowane jest do liderów, kierowników, dyrektorów, zarządców organizacji, opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu oraz innych osób, które podejmują decyzje w instytucji/organizacji lub zajmują się wolontariatem. Zarówno do osób z doświadczeniem, jak również i tych, którzy dopiero chcą wprowadzić wolontariat w organizacji.

Kiedy i Gdzie?

9 czerwca (czwartek) 2022r., w godzinach 15.30 – 20. W siedzibie Fundacji Teen Ranch Polska, Kopanica 28A

WIZYTA STUDYJNA w siedzibie Fundacji Teen Ranch Polska w Kopanicy

Fundacja jest  certyfikowanym organizatorem wolontariatu w Korpusie Solidarności. Podczas wizyty gospodarze opowiedzą o swoich sposobach na wolontariat, podzielą się swoim doświadczeniem. To okazja do nawiązania współpracy oraz możliwość czerpania z doświadczenia innych.

SZKOLENIE „Skuteczna praca w zespole i efektywne motywowanie”  

Tematyka szkolenia obejmuje bloki tematyczne m.in:

Wprowadzenie do pracy w zespole; dlaczego warto tworzyć zespoły? jakie czynniki warunkują skuteczne działanie zespołu? jakie są zasady współpracy; procesy zachodzące w zespole; role zespołowe; autodiagnoza własnej roli w zespole; współpraca czy rywalizacja? zespół w akcji; konflikt w zespole – radzenie sobie ze stresem, sposoby zapobiegania i rozwiązywania konfliktów; jak motywować pokolenia Millenialsów?

Daj się wkręcić w WOLONTARIAT!!! PODEJMIJ WYZWANIE i Zrób to z naszym wsparciem!

Prowadząca: Justyna Łempicka – Przewodnicząca Zarządu Fundacji Teen Ranch Polska, nauczyciel, Coach, socjoterapeutka, działaczka społeczna z długoletnim doświadczeniem.

Działania są bezpłatne. Oferujemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia oraz poczęstunek. Zapewniamy przejazd na trasie Suwałki – Kopanica, Kopanica – Suwałki.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne i informacje dodatkowe – Anna Ruszewska, kom. 501 838 987.

Międzynarodowa Fundacja Teen Ranch Polska działa od 2005r. Powstała z potrzeby stworzenia przyjaznego, bezpiecznego, kreatywnego miejsca dla młodych ludzi. Tu młodzi ludzie stawiają pierwsze kroki w wolontariacie, spędzają czas, uczą się pracy, organizacji, ale również przechodzą terapię, bawią się i mają zajęcia edukacyjne. W budynku zaprojektowana jest specjalna przestrzeń przeznaczona tylko dla wolontariuszy.  Obecnie Teen Ranch, czyli „młodzieżowe rancho” prowadzi zajęcia dydaktyczne, telefon wsparcia, szkoli wolontariuszy, organizuje wypoczynek dla szkół, placówek oraz całych rodzin, prowadzi międzynarodowe wymiany dla wolontariuszy. W sezonie letnim organizuje obozy, które organizowane są i prowadzone przez wolontariuszy, którzy wyrośli w Fundacji. W programie obozowym jest wiele atrakcji sportowych, m.in. konie, windsurfing, rowery, kajaki, itp. ale również warsztaty socjoterapeutyczne, wykłady o wartościach chrześcijańskich, profilaktyka alkoholowo-narkotykowa oraz promocja wolontariatu. Podobne ośrodki wypoczynkowe, założone przez Fundację znajdują się na całym świecie m. in w: Szkocji, Rumuni, Kenii, Zambii, Nepalu.

Top