VI Suwalska Kampania Białej Wstążki

plakat

 

Uroczyste rozpoczęcie VI Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki 2015 odbędzie się w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach w dniu 25 listopada 2015 roku o godzinie 12:00.

Kampania prowadzona jest pod hasłem „Każdy chłopak wie, że dziewcząt nie krzywdzi się” i skierowana jest w szczególności do najmłodszych dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych. Do tych grup adresowane są materiały edukacyjne w formie zakładek.

Patronat nad Kampanią obrał Prezydent Miasta Suwałki i Starosta Suwalski.
Koordynatorem tegorocznej Kampanii jest Fundacja „EGO”.
Współorganizatorami Kampanii Białej Wstążki w Suwałkach i Powiecie Suwalskim są: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwakach, Fundacja „EGO” w Suwałkach Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach, Stowarzyszenie „Wybór” w Suwałkach, Centrum Aktywności Społecznej, Stowarzyszenie PRYZMAT w Suwałkach, placówki oświatowe i lokalne media.

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach przez kobiety i mężczyzn, natomiast jest skierowana głównie do mężczyzn i chłopców. Biała Wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Suwalska Kampania Białej Wstążki trwa od 25 listopada do 10 grudnia 2015 roku.

Podsumowanie Kampanii odbędzie się na spotkaniu w auli PWSZ, 17 grudnia 2015 r. o godzinie 12.00.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działania Kampanii.

Top