Szkolenie podstawowe dla koordynatorów wolontariatu, Suwałki, 11.10.2019r.

Szkolenie podstawowe dla koordynatorów wolontariatu, Suwałki, 11.10.2019r.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące podstaw zarządzania wolontariatem w organizacji. Szkolenie skierowane jest do koordynatorów, liderów zarządzających wolontariuszami, jak i kierowników organizacji.
Szkolenie odbędzie się 11 października (piątek) 2019 r., w godzinach 10.00-16.00 w sali konferencyjnej PRYZMAT-u przy ul. Noniewicza 91 w Suwałkach.

Doświadczyłeś już pracy z wolontariuszami?
Nie angażowałeś jeszcze do swoich działań wolontariuszy?
Daj się wciągnąć w wolontariat!

W szkoleniu mogą uczestniczyć zarówno czynni i doświadczeni koordynatorzy wolontariatu, jak też osoby które rozpoczynają współpracę z wolontariuszami. Szczególnie zapraszamy osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w koordynacji oraz zarządzaniu wolontariatem w organizacjach pozarządowych i administracji publicznej (szkoły, przedszkola, domy kultury, świetlice, domy seniora itp.).

Szkolenie będzie się składać z dwóch modułów:
część teoretyczna:
– program i oferta Korpusu Solidarności dla koordynatorów i organizatorów wolontariatu
– podstawowe terminy i zagadnienia oraz rodzaje wolontariatu
– aspekty formalno – prawne.
część praktyczna:
– rekrutacja wolontariuszy, motywowanie wolontariuszy
– skuteczna komunikacja z wolontariuszami, podsumowanie pracy wolontariuszy,
– zakończenie współpracy.

PODEJMIJ WYZWANIE i Zrób to z naszym wsparciem!

Szkolenie poprowadzi Anna Ruszewska – Prezes Podlaskiej Sieci Wolontariatu, kierownik Suwalskiego Biura Wolontariatu, nauczyciel, trener regionalny Korpusu Solidarności, animator, autor publikacji, samorządowiec z długoletnim doświadczeniem.
Szkolenie jest bezpłatne.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://forms.gle/sa1twBVfb7iQknWc7

Oferujemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia, poczęstunek, materiały szkoleniowe oraz certyfikat. Szkolenie skierowane jest do osób, które ukończyły 18 lat.

UWAGA! Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości biletów autobusowych, osobom spoza Suwałk – skontaktujemy się w tej sprawie z osobami, które zaznaczą taką potrzebę w formularzu.

Szkolenie odbędzie się w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu” finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.

Top