Suwalscy wolontariusze pomagają przyrodzie

Suwalscy wolontariusze pomagają przyrodzie

Celebrując Dzień Ziemi wolontariusze rozpoczęli akcję #CzysteRzeki w subregionie suwalskim. Akcja organizowana jest przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach w ramach programu Korpus Solidarności, w koalicji z Hufcem ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego, Suwalską Federacją Organizacji Pozarządowych RAZEM, Uczniowskim Klubem Sportowym „Huragan” oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach.

Wczoraj wolontariusze usunęli aż 30 worków śmieci z otoczenia rzeki Czarna Hańcza w Suwałkach. Jak sami mówią: „spędziliśmy ten czas przyjemnie i pożytecznie, ale i z refleksją i smutkiem, o to jak niektórzy ludzie traktują przyrodę.”

Akcja służy też zachęcaniu do ograniczania produkcji odpadów w życiu codziennym i właściwego obchodzenia się z nimi! Organizatorzy podkreślają, że każdy z nas ma wpływ na otaczającą przyrodę, dlatego zachęcają do zaangażowania się. Akcja trwa od kwietnia do lipca. Kolejny termin sprzątania zostanie ustalony w zależności od zainteresowania. Szczegółowych informacji udziela PRYZMAT – kom. 883 240 678, e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl

Organizatorzy dla wolontariuszy zapewniają rękawice jednorazowe, worki oraz maseczki. Przypominają również o zasadach bezpieczeństwa i dbałości o siebie w czasach pandemii koronawirusa.

Akcja organizowana jest we współpracy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Akcje organizowane są w ramach zadania „Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.

Top