#PodlaskiePomaga

#PodlaskiePomaga

#PodlaskiePomaga

To hasło akcji, w ramach której wolontariusze świadczą bezpłatną pomoc seniorom i osobom z niepełnosprawnościami oraz szyją maseczki na terenie woj. podlaskiego.

Stowarzyszenie PRYZMAT zainicjowało działania wspierające lokalną społeczność wspólnie ze Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie” w Osmoli, Centrum Wolontariatu w Łomży i Szkołą Podstawową Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku. Powstałe lokalne koalicje wolontariatu pomagają przetrwać trudną sytuację.

Chcemy w ten sposób podkreślić, jak ważne jest w obecnej sytuacji pandemicznej wspólne okazywanie gestów solidarności oraz działania w obszarze wolontariatu długoterminowego.

Zagrożenie koronowirusem dotyka wszystkich, bez wyjątku. To trudny czas dla wielu. Budzi strach, ale jednocześnie wyzwala odwagę do działania i solidaryzm społeczny.

W subregionie suwalskim w działania zaangażowane jest stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej  PRYZMAT, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego, Uczniowski Klub Sportowy „Huragan”, Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM oraz Suwalska Rada Seniorów.

Suwalscy wolontariusze zrobią zakupy, wyprowadzą psa, porozmawiają przez telefon, pomogą w innych, pilnych sprawach.

Jeśli potrzebujesz pomocy zadzwoń tel. 883 240 678, 790 617 615 lub napisz: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl

 

Organizatorzy planują więcej akcji wolontarystycznych! I Ty możesz zostać członkiem Korpusu Solidarności www.korpussolidarnosci.gov.pl

Szczegółowych informacji udziela: Anna Ruszewska z Pryzmatu, tel. 87 565 02 58.

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”,  finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.

Top