Czyste Rzeki

Czyste Rzeki

#CzysteRzeki

Koronawirusowi udało się pokrzyżować plany Pryzmatu związane z wiosenną akcją sprzątania lokalnej rzeki Czarnej Hańczy. Jednak naładowani pozytywną energią po akcji #Podlaskie Pomaga i dużą dawką optymizmu po zakończonym okresie „kwarantanny”, pracy zdalnej ruszamy znacznie szerzej!

Zaczynamy wakacyjną serię akcji # Czyste rzeki. W czerwcu i w lipcu, będziemy sprzątać rzeki i otoczenia na terenie całego regionu. Postanowiliśmy zrobić coś co wydaje nam się oczywiste. Organizujemy akcję, której celem jest pozbycie się efektów bezmyślności człowieka – śmieci, butelek, puszek, opon. To nasz lokalny wymiar patriotyzmu globalnego. Podczas akcji będziemy zachęcać do ograniczania produkcji odpadów w życiu codziennym i właściwego obchodzenia się z nimi.

Do akcji włączył się Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego, Uczniowski Klub Sportowy „Huragan”, Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM oraz Suwalska Rada Seniorów. Wspólnie utworzyliśmy lokalną koalicję wolontariatu.

Startujemy już 10 czerwca br. o godz.12.

Miejsce spotkania: Suwałki, ul. Sikorskiego, na wysokości rzeki Czarna Hańcza.

Sprzątniemy nadbrzeże rzeki Czarna Hańcza w kierunku Krzywólki.

Zapraszamy wszystkich chętnych – czekamy na WasJ.

Oczywiście, nie zapominamy o epidemii i konieczności zachowania wszelkich niezbędnych środków ostrożności, dlatego wszystkim biorącym udział w akcji zapewniamy rękawiczki, maseczki (dla chętnych) oraz możliwość zachowania dystansu społecznegoJ wśród wszędobecnej zieleni.

Działania związane ze sprzątaniem rzek planowane są przez subregionalnych koordynatorów. Jeżeli już teraz wiesz, że chcesz wziąć udział w akcji, zgłoś się do jednego z koordynatorów:

Subregion suwalski:

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach kom. 883 240 678, e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl

Subregion łomżyński:

Centrum Wolontariatu w Łomży kom. 507 431 231, e-mail: centrum.wolontariat@interia.pl

Subregion białostocki:

Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku kom. 607 986 805, e-mail: ania.samba@wp.pl

Subregion bielski:

Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie” w Osmoli kom. 600 881 572, e-mail: stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

Planujemy też inne akcje wolontarystyczne.

Jeśli chcesz zaangażować się w wolontariat długoterminowy, zostać członkiem Korpusu Solidarności i czerpać z pomagania innym zgłoś do PRYZMATU lub zarejestruj na www.korpussolidarnosci.gov.pl. Szczegółowych informacji udziela: Anna Ruszewska.

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.

Top